Jste sdružení, nebo musím platit členské příspěvky? Stojí účast na Stammtisch něco?


Jste sdružení, nebo musím platit členské příspěvky? Stojí účast na Stammtisch něco?


Nejsme sdružení - a ani se jím nechceme stát.

Účast na Stammtisch je a zůstává bezplatná! Nikdo nemusí finančně přispívat, nebudou žádné měsíční členské příspěvky ani jiné povinné platby!

Nelze však očekávat, že vedení Stammtisch bude financovat společně rozhodnuté výdaje samo. Tyto náklady by měli nést všichni účastníci Stammtische. Z tohoto důvodu je k dispozici schránka na dary. Účast by byla hezká, ale je dobrovolná.

Běžnými výdaji mohou být např. náklady na reklamu nebo drobné dárky. Rozhodnutí o těchto výdajích bude v každém případě přijato demokraticky. Náklady vám vzniknou pouze tehdy, když si objednáte něco k pití nebo k jídlu. Tyto náklady nesou všichni. Provozovatel místa konání akce nemá povinnost se najíst ani stanovit minimální konzumaci.

Transparentnost je pro nás také velmi důležitá. Pokladní knihu na pokladně Stammtisch týkající se příjmů a výdajů si můžete stáhnout prostřednictvím příslušného odkazu v pravidelném informačním e-mailu.

Zvláštní případ: večeře na konci roku:

Jednou ročně pořádáme večeři na konci roku, která se koná v posledním termínu Stammtisch před Vánocemi. Aby kuchař a kuchyň mohli sestavit pevné plány, očekáváme závaznou registraci. Společně s touto registrací je třeba uhradit předem stanovenou částku, přibližně 20 eur. Tato částka bude vyplacena každému registrovanému účastníkovi, který se večera zúčastní. Pokud se účastník i přes závaznou přihlášku nedostaví, projednáme s kuchyní v krátké době, zda vznikly náklady, či nikoli. Pokud vzniknou náklady na nedostavivšího se člena, jsou hrazeny ze zálohy; vrácení plné částky pak není možné.

Toto nařízení jsme museli zavést, protože v minulosti se někteří účastníci i přes závaznou registraci na tento večer nedostavili - ale vznikly zde náklady.FAQ-Stand: Út, 24.01.2023 / 19:50 Uhr