Düzenli masa katılımcılarının ve ilgili tarafların kişisel verileri ne kadar güvende?


Düzenli masa katılımcılarının ve ilgili tarafların kişisel verileri ne kadar güvende?


Günümüzde kullanıcı verileri ve şifreler Wikipedia, Google veya Facebook kadar internetin bir parçasıdır.

Her ilgili tarafa veya müdavim masa ziyaretçisine kullanıcı bilgilerine kendi erişimlerini, yani kişisel verilerinin görüntülenebileceği küçük bir portal veriyoruz. Bu veriler, müdavimlerin masa yönetimi ve ilgili kişi dışında kimseye açık değildir.

Bunu burada şeffaf bir şekilde açıklıyoruz. Oturum açmak için bir kullanıcı adı ve parola kullanılır.

Kullanıcı adı, kişinin ilk adı, rastgele beş basamaklı bir sayı ve özel bir karakterden oluşur. Bu, kullanıcı adının sistemimizde benzersiz olmasını sağlar.

Parola 15 karakterden oluşur: Büyük ve küçük harfler, sayılar ve özel karakterler. Şifreler kasıtlı olarak rastgeledir ve başka hiçbir yerde kullanılmaz. Parolalar düz metin olarak değil, PASSWORD_BCRYPT algoritması kullanılarak bir parola karması olarak saklanır. PASSWORD_BCRYPT, CRYPT_BLOWFISH algoritmasını kullanarak yeni parola karmaları oluşturmak için kullanılır. Parola özetini hesaplamak için burada maliyet seçeneğini 15 olarak ayarladık. Veritabanındaki parola karmalarından ne orijinal parolayı okuyabilir ne de herhangi bir şekilde geri hesaplayabiliriz. Geriye kalan tek şans şifreyi yeniden atamaktır.

Yalnızca kullanıcı adı ve parola doğru girildiğinde kullanıcı bilgilerine erişim sağlanır.

Userinfo'da oturum açmak için bir oturum çerezi oluşturulur. Userinfo'dan ayrıldığınız veya tarayıcı penceresini kapattığınız anda bu çerez silinir ve erişim verilerini tekrar girmeniz gerekir.

PassGenerator.de kullanılarak güvenli parolalar oluşturulabilir.

PassGenerator.de

FAQ-Stand: Sal, 24.01.2023 / 19:56 Uhr